logo imiennik top - grafika przewodnia  
  Data: 22.06.2019  |  1 osoba jest online w serwisie!
Życzenia świąteczne na e-zyczenia.pl!
Szukaj:
::aforyzmy, cytaty 
::przysłowia chińskie 
::aforyzmy starożytne 
::aforyzmy współczesne 
::prawa Murphy'ego 
::kalendarz 
::chiński kalendarz 
::związki partnerskie 
::rozrywka 
::NAJLEPSZE GADŻETY 
::imiennik 
::imiona ludzi 
::imieninowy prezent 
::sennik 
::znaki zodiaku 
::sny 
::zdrowie 
::joga 
::muzyka relaksacyjna 
::zioła 

CHIŃSKI KALENDARZ

rok 2019 jest rokiem:
rok 2019 jest rokiem świnii
świnii


PARTNER: CHINA RADIO


AKTUALNY ZNAK ZODIAKU


Rak
(Cancer)
22.06 - 22.07
 RANKING STRON:
Centrum Jogi
LISTA ARTYKUŁÓW
wstęp
rodzaje jogi

Czym jest właściwie joga?

    Filozofią, religią, sposobem życia, systemem ćwiczeń? A może wszystkim po trochu?

    Podobnie jak swego czasu latające talerze, tak dziś bulwersują opinię publiczną sensacyjne wiadomości o przedziwnych, szokujących praktykach fakirów żywcem zakopujących się w ziemi, połykających gwoździe itp. Mówi się o tym szeptem w salonach piękności, gdzie postawę lotosu ćwiczy się w przerwie pomiędzy maseczką a masażem, rozprawia się w wytwórniach filmowych Hollywoodu, gdzie gwiazdy i gwiazdeczki utrzymują utrzymują, że swój dobry wygląd zawdzięczają wyłącznie jodze:) Mówi się przy tym wszystkim tyle nieprawdopodobnych bzdur, że trudno się dziwić, iż co bardziej rozsądnie myślący ludzie, gdy mowa o praktykach jogi... pukają się w czoło.

    Słowo 'joga' stało się dziś modnym hasłem, choć niestety nie do końca rozumianym, lub wręcz rozumianym błędnie. Dla ludzi żywionych kolorowymi brukowcami przedstawia ona tajemniczy wschodni system gimnastycznych postaw i ćwiczeń, które mają dawać zdrowie i piękno oraz wzmagać wpływ na innych.

    Jaka jest prawda o jodze? Sam wyraz 'joga' ma wiele znaczeń: połączenie, ujarzmienie, zjednoczenie.

    Ten prastary hinduski system filozoficzny, który zrodził się w Indiach przed ponad 4 tys. lat, polega na dążeniu do doskonałości i zmierza do osiągnięcia najwyższego celu, jakim jest 'Samadhi', czyli stan nadświadomości i najwyższej integracji osobowości. Jedną z definicji jogi jest


" System jogi jest istocie swej metodą zdyscyplinowania ciała i umysłu poprzez psychiczny i fizyczny trening. Jako tego rodzaju może go zastosować lub posłużyć się nim każdy system filozoficzny bez względu na podejście teoretyczne. Metodą taką mogą się posłużyć nawet zwolennicy ateistycznej filozofii..."


    Zasadniczej kodyfikacje systemu jogi dokonał Patańdżali w II w. p.n.e w dziele 'Jogasutra' - jest to traktat o jodze królewskiej (Radżajoga), poświęcony kształtowaniu psychiki. Sutry to krótki definicje operujące swoistymi terminami jogi, których rozumienie wymaga specjalnego komentarza.kiedy imieniny?  |NaviTrans - Biuro rachunkowe  |Punkty całodobowe  |ustaw stronę jako startową  |prywatność