logo imiennik top - grafika przewodnia  
  Data: 04.10.2018  |  1 osoba jest online w serwisie!
Życzenia świąteczne na e-zyczenia.pl!
Szukaj:
EraCoin
::kalendarz 
::chiński kalendarz 
::związki partnerskie 
::aforyzmy, cytaty 
::przysłowia chińskie 
::aforyzmy starożytne 
::aforyzmy współczesne 
::prawa Murphy'ego 
::rozrywka 
::NAJLEPSZE GADŻETY 
::imiennik 
::imiona ludzi 
::imieninowy prezent 
::sennik 
::znaki zodiaku 
::sny 
::zdrowie 
::joga 
::muzyka relaksacyjna 
::zioła 

CHIŃSKI KALENDARZ

rok 2018 jest rokiem:
rok 2018 jest rokiem psa
psa

Chińskie przysłowia...

Tang Lang Bu Chan, Huang Que Zai Hou

Chińskie powiedzenie Tang lang Bu Chan, Huang Que Zai Hou, oznacza ono ludzi, którzy tak zajęci są tym co robią, że nie dostrzegają tego co dzieje się dookoła.

Słowo Tanglang w tonie drugim znaczy owad - modliszka, słowo Bu w tonie trzecim znaczy złapać, słowo Chan w tonie drugim oznacza cykadę, słowo Huangque w tonie długim i czwartym oznacza ptaka - wilgę. Słowo Zai w tonie czwartym oznacza "być zjedzonym", a słowo Hou w tonie czwartym znaczy przez.

Mamy więc tutaj modliszkę, która schwytała cykadę, ale zaraz też zostanie schwytana przez wilgę.

Historia związana z tym powiedzeniem także ma związek z planowaną wojną.

W okresie wiosny i jesieni, dwadzieścia pięć stuleci temu, król państwa Wu chciał zaatakować państwo Chu. Jednak niektórzy ministrowie nie zgadzali się z jego planem i powiedzieli mu o tym. Król rozzłościł się i powiedział, że ten kto będzie krytykował jego plan zostanie skazany na śmierć. Mimo tej groźby znaleziono sposób aby powstrzymać króla przed rozpętaniem niebezpiecznej wojny.

Jeden z żołnierzy przez długi czas stał z kuszą i strzałami w królewskim ogrodzie. Zaciekawiony król zapytał go wreszcie co robi tak długo. Żołnierz odparł, że poluje na wilgę i czeka na właściwy moment. Kiedy cykada śpiewa głośno zapomina o modliszce, która pragnie ją pożreć. Modliszka myśli o cykadzie i zapomina o wildze, która może ją wtedy połknąć. Wilga myśli tylko o modliszce i przestaje się chować a wtedy mogę łatwo ją upolowć.

Te trzy zwierzęta są tak zajęte swoją sprawą, że zapominają o tym, co się dzieje dookoła i o grożących im niebezpieczeństwach. Król zrozumiał znaczenie tej historii i odwołał wojnę.PARTNER: CHINA RADIO


AKTUALNY ZNAK ZODIAKU


Waga
(Libra)
23.09 - 23.10

PWW24  |Punkty całodobowe  |ustaw stronę jako startową  |prywatność