logo imiennik top - grafika przewodnia  
  Data: 12.10.2018  |  1 osoba jest online w serwisie!
Życzenia świąteczne na e-zyczenia.pl!
Szukaj:
EraCoin
::kalendarz 
::chiński kalendarz 
::związki partnerskie 
::aforyzmy, cytaty 
::przysłowia chińskie 
::aforyzmy starożytne 
::aforyzmy współczesne 
::prawa Murphy'ego 
::imiennik 
::imiona ludzi 
::imieninowy prezent 
::rozrywka 
::NAJLEPSZE GADŻETY 
::sennik 
::znaki zodiaku 
::sny 
::zdrowie 
::joga 
::muzyka relaksacyjna 
::zioła 

CHIŃSKI KALENDARZ

rok 2018 jest rokiem:
rok 2018 jest rokiem psa
psa

Chińskie przysłowia...

Bu Xue Wu Shu

Bu Xue Wu Shu. Bu znaczy po polsku nie, Xue to po polsku znaczy nauka, Wu to nie ma, Shu to umiejętność. Powiedzenie to oznacza, że kto nie uczy się starannie, ten nie będzie miał wysokich umiejętności.

powiedzenie mówi tak:

W czasie dynastii Han (206 - 220 r. przed naszą erą) żył znany generał Hou Guang. Za swego życia wniósł wkład w powołaniu dynastii Han. Był on bardzo dumny ze swych sukcesów, nie lubił uczyć się, często kłócił się ze współpracownikami. Autor Księgi o historii dynastii Han - Ban Gu napisał w artykule o Hou Guangu, że Hou Guang wniósł wkład w powołanie dynastii i wzmacnienie kraju, jednak nie lubił uczyć się, więc brakowało mu umiejętności w urzędowaniu.

W dynastii Song (960 - 1270 r. naszej ery) w czasie panowania cesarza Tai Zong urzędował kanclerz Kou Zhun, ktróry miał przyjaciela z czasów dzieciństwa Zhang Yong. Zhang Yong był burmistrzem miasta Chengdu. Kiedy usłyszał, że Kou Zhun został kanclerzem, powiedział on swym współpracownikom, że Kou Zhun jest utalentowany, jednak mało czytał, więc brakuje mu umiejętności w urzędowaniu. Później podczas służbowego pobytu w stolicy Kou Zhun serdecznie przyjął przyjaciela Zhang Yonga. Przy pożegnaniu Kou Zhun serdecznie poprosił Zhang Yong o pouczające słowa. Zhang Yong z uśmiechem odpowiedział: Masz przeczytać artykuł o Huo Guang w Księdze o historii Dynastii Han. Na początku Kou Zhun nie zrozumiał słów Zhang Yonga. Po powrocie do domu, wyjął Księgę o historii dynastii Han i znalazł artykuł o Hou Guanga, zaczął dokładnie czytać, na zakończenie tego artykułu zauważył zdanie podsumujące: Hou Guang nie lubił uczyć się, więc brakowało mu umiejętności do urzędowania. Roześmiał się Kou Zhun i zrozumiał nareszcie, w czym tkwi jego problem.

Z tego wszystkiego pochodzi właśnie powiedzenie Bu Xue Wu Shu, które mówi o tym, że kto nie lubi starannie się uczyć, temu będzie brakowało umiejętności do pracy.PARTNER: CHINA RADIO


AKTUALNY ZNAK ZODIAKU


Waga
(Libra)
23.09 - 23.10

PWW24  |Punkty całodobowe  |ustaw stronę jako startową  |prywatność