logo imiennik top - grafika przewodnia  
  Data: 17.06.2019  |  1 osoba jest online w serwisie!
Życzenia świąteczne na e-zyczenia.pl!
Szukaj:
::aforyzmy, cytaty 
::przysłowia chińskie 
::aforyzmy starożytne 
::aforyzmy współczesne 
::prawa Murphy'ego 
::kalendarz 
::chiński kalendarz 
::związki partnerskie 
::rozrywka 
::NAJLEPSZE GADŻETY 
::imiennik 
::imiona ludzi 
::imieninowy prezent 
::sennik 
::znaki zodiaku 
::sny 
::zdrowie 
::joga 
::muzyka relaksacyjna 
::zioła 

CHIŃSKI KALENDARZ

rok 2019 jest rokiem:
rok 2019 jest rokiem świnii
świnii


PARTNER: CHINA RADIO


AKTUALNY ZNAK ZODIAKU


Bliźnięta
(Gemini)
20.05 - 20.06

Chińskie przysłowia...

Bin Zhi Ru Gui

Bin znaczy po polsku gość, Zhi znaczy przybyć, Ru: tak jak, a Gui znaczy powrót. Przysłowie to oznacza, że przybył gość, który czuje się tak dobrze jakby wrócił do domu.

Historia miała miejsce w czasie walczących królestw, urzędnik królestwa Zheng Zichan odwiedził królestwo Jin. Podczas gdy umarł księżę królestwa Lu, pod pretekstem składania hołdu w związku ze śmiercią księcia królestwa Lu książę królestwa Jin nie wyszedł by powitać Zi Chan, Zi Chan rozkazał rozebrać mur hotelu, weszli wszyscy na podwórze razem z wozami. Urzędnik królestwa Jin Wen Bo szybko przybył do hotelu i uprzejme stwierdził, że aby zapewnić bezpieczeństwo gościom z różnych królestw zbudowaliśmy mur dla hotelu.

Ponieważ królestwo Jin jest naczelnikiem sojuszu, więc gości przybywa dużo z różnych królestw. Bez muru kto by mógł zapewnić bezpieczeństwo przebywającym gościom? Zi Chan odpowiedział: nasze królestwo Zheng jest małym krajem, więc musimy składać terminowo podarunki. Obecnie wasz książę nie ma czasu by spotkać się z nami, nie wiemy, kiedy będziemy przyjęci. Nie możemy przewieźć podarunków bezpośrednio do waszego magazynu, nie możemy również zostawić tych darów pod gołym niebem, bo łatwo zepsują się te rzeczy.To byłoby więc większa wina po naszej stronie.

Pamiętamy dobrze jeszcze czas panowania księcia Wen Gonga, kiedy przyjmowano gości zupełnie inaczej. Hotel był wielki i czysty, droga była szeroka i gładka. Zimą jak tylko goście przybyli, pokoje były już podgrzane, goście byli serdecznie przyjęci,wozy i konie znajdowały również swoje miejsce. Goście czuli się tutaj tak dobrze jakby wrócili do domu. A obecnie wasz pałac królewski jest bardzo szeroki, jednak hotel wydaje się jak dla niewolników, jest mały i nieczysty, wejście jest tak ciasne, że wozy nie mogą przejść. Kiedy goście będą zadowoleni?

Urzędnik Wen Bo złożył raport o tym, co powiedział Zi Chan, książę Jin Ping Gong przyznał się do winy. Przeprosił on Zi Chan i rozkazał natychmiastowe rozpoczęcie odbudowy hotelu dla gości. Historia ta mówi o tym, że należy serdecznie przyjmować gości, tak by goście czuli tak dobrze jakby wrócili do domu. Po polsku jest również podobne przysłowie, czuj się tak jak u siebie w domu.

Obecnie w holach niektórych hoteli chińskich wisi na ścianie tabliczk z napisem Bin Zhi ru Gui, czyli goście u nas będą czuć się tak dobrze jak u siebie w domu.Kiedy goście zobaczą taką tabliczkę, od razu czują serdeczność hotelu.

kiedy imieniny?  |NaviTrans - Biuro rachunkowe  |Punkty całodobowe  |ustaw stronę jako startową  |prywatność