Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
logo imiennik top - grafika przewodnia  
  Data: 23.07.2024  |  1 osoba jest online w serwisie!
Szukaj:
::KUP WALUTĘ TANIEJ
::ROZLICZ PIT ZA DARMO
::kalendarz 
::chiński kalendarz 
::związki partnerskie 
::aforyzmy, cytaty 
::przysłowia chińskie 
::aforyzmy starożytne 
::aforyzmy współczesne 
::prawa Murphy'ego 
::imiennik 
::imiona ludzi 
::imieninowy prezent 
::sennik 
::znaki zodiaku 
::sny 
::zdrowie 
::zioła 
::PWW24 - darmowe ogloszenia 

CHIŃSKI KALENDARZ

rok 2024 jest rokiem:
rok 2024 jest rokiem smoka
smoka


PARTNER: CHINA RADIO


AKTUALNY ZNAK ZODIAKU()
. - .

Chińskie przysłowia...

Bu Zi Liang Li

Bu w tonie drugim znaczy nie, Zi w tonie czwartym to znaczy sobie, Liang w tonie czwartym znaczy oceniać, Li w tonie czwartym to znaczy możliwość, powiedzenie to oznacza, kto nie potrawi właściwie ocenić swoich możliwości, ten poniesie klęskę. Powiedzenie to przypomina polskie powiedzenie: mierzyć siły na zamiary.

Powiedzenie mówi tak:

Powiedzenie to pochodzi z czasu Walczących królestw (256 - 221 przed naszą erą), w tym czasie między dwoma królestwami Zheng I Xi nastąpił spór, król Xi nie chciał rozwiązać sporu drogą rozmów, wysłał wojska do ataku Królestwo Zheng. Król Zheng był zmuszony do przeprowadzenia kontrataku. Po zaciętej walce agresywne wojska Królestwa Xi przegrały i uciekły z powrotem do swego królestwa.

Komentując to wydarzenie eksperci zaznaczyli, że Królestwo Xi poniosło klęskę dlatego, że naruszyło jedną z 5 zasad niegodnego postępowania, czyli nie właściwie oceniło swoje możliwości. Po tej niesprawiedliwej wojnie Królestwo Xi mogłoby wkrótce upaść. Rzeczywiście po kilku latach Królestwo Xi upadło.
Portal imiennik.pl umożliwia przeglądanie interesujących opisów imion, data imienin oraz ciekawych cytatów, aforyzmów oraz znaków zodiaku.
Update cookies preferences

copyright © imiennik.pl